Fundacja

 • Wystawa w dniach 17.05 – 08.06.2024

  Wlastimil Hofman

  Wlastimil Hofman (1881 – 1970) -Urodził się na peryferiach Pragi, jako syn Czecha i Polki, ale w wieku ośmiu lat przeprowadził się z rodziną do Krakowa. Studiował u wybitnych malarzy i profesorów okresu Młodej Polski; Jana Stanisławskiego, Leona Wyczółkowskiego i Jacka Malczewskiego. Przełom wieków Artysta spędził w Paryżu, kontynuując studia w École des Beaux-Arts u J. L. Gérôme’a.  Ogromny twórczy dorobek Hofmana obejmuje kilka tysięcy prac głównie olejnych oraz rysunków. W 1907 jako pierwszy Polak otrzymał nominację na członka wiedeńskiej Galerii Secesji. W latach 1914–1920 mieszkał w Pradze i Paryżu, gdzie w 1921 jako drugi Polak (po Oldze Boznańskiej) został członkiem Société nationale des beaux-arts w Paryżu. W 1946 r. Hofman z żoną zamieszkali ponownie w Krakowie a w 1947 r. wyjechali do Szklarskiej Poręby gdzie mieszkali do końca życia. Ordery i odznaczenia: Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (1961), Order Sztandaru Pracy II klasy (1953), Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (1937), Złoty Krzyż Zasługi (1932).

  Wystawa organizowana przez Fundację Rozwoju Sztuki Rzeszowski Dom Sztuki.  Wystawa dofinansowana z budżetu Gminy Miasto Rzeszów

 • Wystawa w dniach 25.04 – 16.05.2024 r.

  Wystawa dofinansowana z budżetu Gminy Miasto Rzeszów

  Sylwester Stabryła

  Sylwester Stabryła – urodzony w 1975 r. w Brzozowie. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Puławskiego w Radomiu. Rok ukończenia- 2002. Dyplom z malarstwa – prof. Andrzej Gieraga, aneks z grafiki – prof. Krzysztof Wyzner. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem. Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą. Finalista 43 Biennale Malarstwa Bielska Jesień.  Laureat Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego. Zdobywca Grand Prix „Genius Saeculi” w hołdzie Magdalenie Abakanowicz oraz Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie „Materia Medicinalis, Materia Artificialis”. Nagroda Miasta Sanoka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie „Kultura i Sztuka”. Stypendium MKiDN za projekt „Ikonostas”.

   

 • Wystawa w dniach 21.03-22.04.2024 r

  Wystawa dofinansowana z budżetu Gminy Miasta Rzeszów

  VII Edycja Międzynarodowej wystawy –                             Magical Dreams

  Fundacja Promocji Sztuki Rzeszowski Dom Sztuki zaprasza we współpracy z Bator Art Gallery ze Szczyrku – pomysłodawcą cyklu – na bezpłatną wystawę prac z kategorii Magicznego Realizmu. Na wystawie prezentujemy 39  prac Artystów pochodzących z 11 krajów m.in. z Polski, Armenii, Austrii, Czech, Kuby, Francji, Meksyku, Ukrainy, USA i Włoch.

   

   

 • Wystawa w dniach 15.02-08.03.2024 r.

  Wystawa dofinansowana z budżetu Gminy Miasta Rzeszów.

  Wystawa prac Moniki Ślósarczyk

  Fundacja Promocji Sztuki Rzeszowski Dom Sztuki zaprasza na bezpłatną wystawę malarstwa Moniki Ślósarczyk.  Artystka ur. w 1971 r. w Bielsku-Białej. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w pracowni malarstwa sztalugowego u prof. J. Szancenbacha, z aneksem  w pracowni książki i typografii u prof.      R. Banaszewskiego w roku  1996. Jest laureatka II Nagrody Konfrontacji Najmłodszych Artystów Krakowa – Myślenice 1997. Poza malarstwem sztalugowym zajmuje się architekturą wnętrz. Ma na swoim koncie łącznie ponad 200 wystaw z czego ok. 100 wystaw zbiorowych i ok. 120 wystaw indywidualnych – w Polsce i za granicą.