Aktualności

 • Wystawa

  Wystawa prac Eugeniusza Tukana – Wolskiego

  Wystawa w dniach od 1 czerwca do 31 sierpnia 2023 r.

  Eugeniusz Tukan-Wolski 

  (1928 – 2014 )

  Studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Tadeusza Łakomskiego, dyplom obronił w 1957. Uczestniczył w wielu wystawach w kraju i poza granicami, pierwszą wystawę indywidualną Eugeniusz Tukan-Wolski miał w 1965 w Krakowie. W tym samym roku wystawiał swoje prace w Fundacji Kościuszkowskiej ponadto wystawiał w 1984 w Kolonii, w 1985 w Kilonii, oraz w 1987 i 1988 w Nowym Jorku. W swojej karierze malarskiej artysta miał piętnaście wystaw indywidualnych, z czego cztery miały miejsce w Stanach Zjednoczonych. Obrazy artysty znajdują się w kolekcjach Centrum Dokumentacji im. Jana Pawła II w Rzymie, w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz w zbiorach prywatnych.

 • Wystawa

  Wystawa prac Wojciecha Weissa – Noc Muzeów

  Wystawa w dniach 13-24 maja 2023 r.

  Wojciech Weiss ( 1875-1950 ) – Malarz, rysownik i grafik, reprezentant nurtu ekspresjonistycznego w sztuce Młodej Polski oraz kolorystycznych tendencji w sztuce lat 1920. i 1930.

  Rzeszowski Dom Sztuki z okazji Nocy Muzeów 2023 ma zaszczyt zaprezentować kameralną wystawę malarstwa Wojciecha Weissa na którą składa się 10  prac tego wybitnego artysty. Prace zostały wypożyczone z kolekcji prywatnych.

   

   

 • Wystawa

  Jan Szancenbach – Między Paryżem a pracownią.

  W dniach 2-31 maja 2023 r. w zaprzyjaźnionej Galerii Bator Art Gallery w Szczyrku przy ul. Myśliwskiej 60 prezentujemy wystawę prac prof. Jana Szancenbacha .

  Wernisaż wystawy odbędzie się 6 maja o godz. 18

  Katalog z wystawy jest na naszej stronie w zakładce Katalogi.

   

   

 • Wystawa

  Henryk Waniek „Lekcja martwej natury 4”

  Wystawa i sprzedaż obrazów w dniach 16-03-2023 do 20-04-2023 r.

  Henryk Waniek – ur. 1942 r. w Oświęcimiu. Studiował na ASP w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. W roku 1970 uzyskał dyplom z plakatu u prof. Tadeusza Grabowskiego oraz grafiki artystycznej u prof. Andrzeja Pietscha. W roku 1976 był stypendystą Rządu Włoskiego na pobyt we Florencji, natomiast w latach 1976-1977 otrzymał stypendium Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. W dniu 23 sierpnia 1980 roku  roku dołączył do apelu 64  uczonych, pisarzy i publicystów do władz komunistycznych o podjęcie dialogu ze strajkującymi robotnikami.

  Prace artysty eksponowane były na ponad 100 wystawach zbiorowych; jest również autorem ponad 100 wystaw indywidualnych.

  „Lekcja martwej natury 4” to wybór 24 prac olejnych oraz 10 akwareli.

   

   

   

 • Wystawa

  Barbara Hubert „NIEZIEMSKIE” – wystawa i sprzedaż obrazów w dniach 17-11-2022 do 14-12-2022 r.

  Barbara Hubert – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Wydział Malarstwa; pierwsze trzy lata w pracowni Profesora Stanisława Rodzińskiego, a następnie w pracowni Profesora Leszka Misiaka, gdzie w 1999 uzyskała dyplom. Mieszka i tworzy w Rzeszowie. Nagrody i wyróżnienia: 2021 – wyróżnienie w Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt” w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu. 2021 – Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku – BWA Rzeszów – nagroda publiczności. 2020 – Odznaka honorowa – „Zasłużony dla kultury polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 2019 – wyróżnienie na Biennale Związku Polskich Artystów Plastyków w Rzeszowie.2017 – Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku – BWA Rzeszów – wyróżnienie honorowe. 2014 – Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa

 • Wystawa

   „Powroty” – Andrzeja Malinowskiego. 

  Zapraszamy na pierwszą indywidualną wystawę artysty w Polsce, odkąd blisko 50 lat temu wyjechał do Francji.  Na wystawie pokazanych zostanie 40 prac z różnych okresów twórczości.

  Wernisaż wystawy w dniu 13-10-2022 r. godz. 18:00

  SONY DSC

  Andrzej Malinowski urodził się w Warszawie w 1947 roku . W 1973 roku, po uzyskaniu dyplomu warszawskiej ASP na Wydziale Ilustracji, wyjechał do Paryża, gdzie do dnia dzisiejszego mieszka i tworzy. Pierwszy okres pobytu we Francji artysta poświęcił na działania w dziedzinie kierownictwa artystycznego, tworzeniu pokazów audiowizualnych, programów telewizyjnych, grafiki, ilustracji i plakatu. Za osiągnięcia w wymienionych dziedzinach został uhonorowany wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Od 1986 roku Członek Jury w Akademii Sztuk Filmowych w konkursie nagród filmowych ,,CEZARY,,. 

  Pracował dla światowej sławy reżyserów filmowych: Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego, Jerzego Skolimowskiego, Andrieja Tarkowskiego, Bernardo Bertolucciego, Freres Taviani, Luca Bessona (CEZAR w kategorii najlepszy plakat 1989 roku „Wielki Błękit” ) i Jean-Jacques Beinex’a. 

  Od 1990 roku Andrzej Malinowski zajmuje się wyłącznie malarstwem sztalugowym, szybko zdobywając sławę i uznanie kolekcjonerów.

  Dzieła Andrzeja Malinowskiego, będąc już w kolekcjach światowych ( USA, Japonia ,Argentyna ) obok Francji i Europy, zaczynają się pojawiać coraz częściej w Polsce i ten artystyczny ,,powrót do kraju,, jest dla niego powodem do dumy, szczególnie iż jego dzieła nasycone są polskością .

  Malarstwo Andrzeja Malinowskiego cechuje rzadka maestria choreografii jego postaci, subtelność ich ekspresji, gra światłocieni, kompozycja i bogactwo kolorystyczne. Magiczny świat dzieł Andrzeja Malinowskiego zaprasza nas do krainy symboli, snów i niespełnionych marzeń.

 • Wystawa

  Wystawa malarstwa Dominika Jasińskiego

  Zapraszamy 15 września 2022 r. na wernisaż wystawy prac Dominika Jasińskiego. Wystawa będzie otwarta do 12 października 2022 r. Dominik Jasiński – artysta urodzony w Rzeszowie a mieszkający i pracujący w Portugalii, zaprezentuje swoje prace w naszej Galerii. Będzie to Jego pierwsza wystawa w rodzinnym mieście !!
  Tytuł wystawy jakże znamienny „DOM PIERWSZY”

  Podziękowania za patronat wystawy dla Urzędu Miasta Rzeszowa  oraz za mecenat dla Firmy Brokerskiej MENTOR 

 • Wystawa

  Wystawa malarstwa Sylwii Rams

  W dniach 25 sierpnia do 14 września 2022 r. zapraszamy na wystawę malarstwa Sylwii Rams pod tytułem ” Zamknij oczy i wyobraź sobie”. Wernisaż wystawy 25-08-2022 o godz. 18:00.

 • Wystawa

  Wystawa malarstwa Iwony Urbańskiej-Bać

  Zapraszamy w dniu 28-07-2022 o godz. 18:00 na wernisaż wystawy „Kontrasty”. Obrazy inspirowane Zanzibarem, wyspą, którą artystka odwiedza corocznie, czerpiąc tam malarskie natchnienia.

  Wystawę można oglądać do 24-08-022.

 • Wystawa

  Wystawa malarstwa prof. Jana Szancenbacha

  W dniach od 10-03-2022 do 15 -04-2022 prezentujemy w naszej Galerii wystawę malarstwa prof. Jana Szancenbacha, na którą się składa: 30 obrazów olejnych, 10 prac na papierze i 10 fotografii wykonanych przez profesora podczas pobytu w Paryżu w 1962 r.

   

   

 • Wystawa

  Wystawa „Magical Dreams”

  Rzeszowski Dom Sztuki ma zaszczyt zaprezentować 80 prac polskich i zagranicznych artystów, reprezentujących nurt magicznego realizmu i surrealizmu. W Rzeszowie Wystawa „Magical Dreams” potrwa od  30 grudnia do 17 lutego 2022.  

  „Magical Dreams” jest największą w Polsce międzynarodową wystawą promującą kierunek współczesnego realizmu i surrealizmu. Po raz pierwszy została zorganizowana 10 lat temu i od razu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem artystów, kolekcjonerów oraz publiczności. Teraz to VI edycja.

  To wystawa, na której można zobaczyć prace artystów z całego świata. Obrazy, rzeźby, ceramikę, szkło artystyczne. Po raz pierwszy będą prezentowane fotografie.

  Realizm magiczny to trudny kierunek sztuki, wymaga od twórców nie tylko doskonałego warsztatu, ale również kreatywności i rozmachu. Odwołuje się do wyobraźni, mitów, legend, wierzeń, do tego co dziwne i niezwykłe.

  Wystawa „Magical Dreams” po raz pierwszy pokazywana  jest w Rzeszowie. 

  „Magical Dreams VI” potrwa rok. Wystawa będzie pokazana w sześciu miastach Polski, Austrii i Niemiec. W Rzeszowie zostanie do 17 lutego 2022 roku.

  Ze względu na liczbę prezentowanych prac (80 prac 40 artystów ) wystawę podzieliliśmy na dwie części dlatego prace będą prezentowane w dwóch miejscach: foyer Teatru im.                  W. Siemaszkowej  w Rzeszowie przy ul. Sokoła 7-9 oraz w naszej Galerii, przy ul. Mickiewicza 13.

  Dziękujemy Prezydentowi Miasta Rzeszowa za honorowy patronat,  Bator Art Gallery za udostępnienie wystawy oraz artystom biorącym udział w VI edycji :

  Bruno Altmayer – Francja, Angerer der Ältere – Niemcy, Carrie Ann Baade – USA, Karol Bąk– Polska, Maja Borowicz –Polska, Katarzyna Bułka-Matłacz – Polska, Patrizia Comand – Włochy, Ewa Ćwikła – Holandia, Arkadiusz Dzielawski – Polska, Victoria Francisco – Czechy, Bronisław Giefert – Polska, Igor Grechanyk – Ukraina, Peter Gric – Austria, Jarosław Jaśnikowski – Polska, Jacek Kolatorowicz – Polska, Marcin Kołpanowicz – Polska, Tomasz Alen Kopera – Polska, Jacek Lipowczan – Niemcy, Micha Lobi – Rosja, Jacek Opała – Polska, Zbigniew Oporski – Polska, Jose Parra – Meksyk, Graszka Paulska – Polska, Lech Pierchała – Polska, Kazimierz Pilarz – Polska, Miłosz Płonka – Polska, Krzysztof Powałka – Polska, Łukasz Prządka – Polska, Otto Rapp – Niemcy, Fabrizio Riccardi – Włochy, Jean-Noël Riou – Francja, Tim Roosen – Belgia, Tomasz Sętowski – Polska, Mikołaj Sętowski – Polska, Józef Stolorz – Polska, Tigran Vardikyan – Armenia, Ulyana Turchenko – Ukraina, Adam Widełka – Polska, Krzysztof Wiśniewski – Polska,

 • Wystawa

  Wystawa malarstwa prof. Juliusza Joniaka

  Zapraszamy w dniach od 28 października do 20 listopada 2021 na wystawę malarstwa            prof. Juliusza Joniaka. Dziękujemy Prezydentowi Miasta Rzeszowa za Honorowy Patronat. Dziękujemy Mecenasowi Sztuki Firmie Polimarky Sp. z o.o. Sp.k. za sponsorowanie wystawy.

   

 • Wystawa

  Wystawa malarstwa Teresy Wallis-Joniak

  W dniach 16 września – 19 października 2021 r.  zapraszamy na wystawę malarstwa Pani Teresy Wallis-Joniak. Wystawa pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa. Piękne obrazy, które powodują, że w ich otoczeniu żyje się dużo lepiej.

   

 • Wystawa

  „Alfons Karpiński w 9 obrazach”

  Z okazji otwarcia Galerii po odnowie i zmianie nazwy na Rzeszowski Dom Sztuki, w dniach      1 – 14 września 2021 r. zapraszamy na wystawę przepięknych obrazów Alfonsa Karpińskiego, zarówno martwej natury jak i portretów kobiet.      

  Dziękujemy Prezydentowi Miasta Rzeszowa Panu Konradowi Fijałkowi za objęcie wystawy Honorowym Patronatem.           

                                                          

 • Wystawa

  Malarstwo prof. Juliusza Joniaka

  W dniu 8 lipca 2021 r. odbył się wernisaż wystawy malarstwa prof. Juliusza Joniaka, którą zorganizowaliśmy jako Rzeszowski Dom Sztuki – Adam Rajzer wspólnie z Galerią Widnokrąg z Sandomierza. Wystawę można oglądać do września 2021 w Galerii Widnokrąg w Sandomierzu.

 • Wystawa

  Malarstwo prof. Jana Szancenbacha

  Parole Art Gallery – obecnie Rzeszowski Dom Sztuki Adam Rajzer – wspólnie z Galerią Wirydarz w Lublinie zorganizowały wystawę prac prof. Jana Szancenbacha. Wystawę można oglądać do dnia 23-03-2020 w Galerii Wirydarz w Lublinie, ul. Grodzka 19.